Allahım!!! Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyeLim, dua dua kabul et bizi, sana en yakın yerde ölelim..

Allahım!!! Ölmeden Önce Tövbeyi, Ölüm Anında Saadeti, Ahirette Cennetini, Cennetinde Cemalini Göstermeyi Nasip Et Bize.

Allahım!!! Beni affet, annemi, babamı, ihvan kardeşlerimi, akrabalarımı, Ümmet-i Muhammed 'i affet, muhafaza et, muzaffer et.

Allahım!!! Ben, sana her an muhtâcım. Senin ise, bana hiç ihtiyâcın yok. Sen, ancak yaratanım olarak beni bağışlar, affedersin.

Allahım!!! Kulağıma, gözüme sıhhat ver!Küfürden, fakirlik ve kabir azabından,zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.

Allahım!!! Bizleri, iyilik yaptığında sevinen, kötülük yaptığında hemen pişman olup Sen’den afv dileyen seçkin kullarından eyle.

Allahım !!! ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle!

Allahım! Çekilmez belalardan, isyana düşmekten, görülmez kazadan ve düşmanları sevindirecek musibetlerden sana sığınırım.

Allahım! İlmimi artır. Beni hidayete ulaştırdıktan sonra kalbimi eğriltme. Bana rahmetinden lütfet. Muhakkak ki sen çok lütufkârsın.

Allahım!!! annenin yaptığı dua en çabuk kabul olan duâlardandır. Rabbim, Bizleri Annemizin Hayır Duasını Alanlardan Eyle.

Allahım!!! Hastane köşelerinde yatan, derdine derman arayan, evlerimizde yatıp şifa bekleyen kardeşlerimize acil şifalar nasip eyle.

Allahım!!! Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin. Ey bizleri halden hale çeviren rabbimiz! Bizim halimize en güzel hâle eriştir.

Allahım!!! Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört.

Allahım!!! Yüce Zâtına yakınlıkla serfiraz kıldığın kulların için nezdinde tuttuğun lütuflarla biz aciz ve muhtaç kullarını da sevindir.

Allahım!!!Nasıl ve ne şekilde sığınmam icap ettiğini sen bilirsin, ben bilmem. Habib'inin yüzü suyu hürmetine sana sığınıyorum.

Allah'ım! Ashâb-ı kehf'in ve Ashâb-ı kiram'ın yüzü suyu hürmetine; Allah'ım! Şühedâ'nın, Pîrân-ı izâm'ın yüzü suyu hürmetine;

Allahım!!!Allah'ım! Beni sevenleri sen sev. Bana iyilik yapanlara sen iyilik yap. Benimle beraber olmak isteyenleri sen beraber eyle...

Allahım!!! Ya RABBi...!Sana Açılan Ellerı,Sana yönelen gönüllerı,Sana bükülen boyunları,Sana yalvaran dilleri Ne olur boş çevirme.

Allahım!!! Kur’an-ı Kerim’in her harfi için bizlere sevap yaz. Okurken yaptığımız hataları bağışla.

Allahım!!! Acılardan Uzak, Dua'larla Dolu,İçimizden Geçenlerin İnşAllah Kabül Buyrulacağı bir ömür ver.

Ey Allahım, gözümde bir nûr, kulağımda bir nûr, kalbimde bir nûr yarat ..

Allahım!!! bizii nur deryanla yıka, anadan doğmuş gibi tertemiz eyle Yarabbi.

Allahım!!! Dünyada namerde değil, merde dahi bizleri muhtaç eyleme, şeytanın şerrinden, iman çalan hilesinden, bizleri muhafaza eyle.

Allahım!!! Sana tevbe etdim, Sana sarildim, takvayi bana azik olarak ver, günahimi magfiret et, her nereye yönelirsem beni hayra yönelt.

Allahım!!! Fakir, hakir, pürtaksir olarak kapına geldik. Geri çevirme. Bizi lütfuna nail, Cennet'ine dahil et, cemâl-i bakemalinle müşerref et.

Allahım !!! Hikmetinle Bir Kapıyı Kapatırsan rahmetinle Diğerini Açarsın.Ya rabbi bize hayırlı kapılar aç.

Allahım!!! Bizleri, Kur’ân’ın hidayeti ile yola getir. Onun faziletiyle derecelerimizi yükselt. Kur’an-ı Kerim’in tilavetiyle günahlarımızı affet.

Allahım! Hayatta kaldığım sürece masiyetleri terk etmem konusunda bana yardım et! Sıkıntılara düşmemem konusunda da bana yardım et!

Allahım!!! İbadetlerimiz Makbul, Dua ve Tövbelerimiz Kabul,Sağlığımız Daim, Kazancımız Bereketli,Kalplerimiz ve Evlerimiz Huzurla Dolsun.

Allahım!!!Allah'ım! Bizi insan olarak yarattın, sana sonsuz şükürler olsun. Bizi İslâm ile müşerref ettin, hidayet ihsan ettin, nurlu yoluna koydun.
Allahım!!! Kalbleri iyiden kötüye, kötüden iyiye çeviren, ancak Sensin. Kalbimi, dininde sâbit kıl, dininden döndürme, Müslümanlıktan ayırma!
Allahım!!!iyiler zümresine ilhak ettiğin kullarından eyle. Âkıbetimizi hayırlı eyle. Bizi bize bırakma, lütuf ve rızândan ayırma, kötülerden koru.

Allahım!!! Nurundan nurunu yarattın. O nur ile âlemi donattın. Bütün âlemi ona maşuk kıldın. İşte o Habib-i Ekrem'in hürmetine bize rahmet et.

Allahım!!! Cümle enbiya, evliya, eren, şehid-şühedanın ruhlarını şad eyle ya rabb..

Allahım!!! Duâmı kabûl buyurmaktan beni mahrûm eyleme. Bana Raûf ve Rahîm ol! Ey istenilenlerin en hayırlısı ve verenlerin en keremlisi!.

Allahım!!! Evlerimizi Kur’an’sız, camilerimizi cemaatsiz, ezansız bırakma, erkek evlatlarımızı camilerine cemaat eyle, başlarını secdeden ayırma.

Allahım!!! Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et,her işimizin sonunu güzel eyle.

Allahım!!! Kalbe vesvese veren şeytandan, işlerin karışıklığından, kabir fitnesinin şerrinden, gecenin getirdiği şeylerin şerrinden, sana sığınırım!

Allahım!!! Bizi dirlik ve doğruluk üzere yaşat, aramızdaki sevgi bağlarını güçlendir, kalblerimizi ayni görüş ve düşünüş halkası içinde birleştir.

Allahım!!! Bizleri, verdiğin ni’metlere karsi sükür borcunu yerine getiren; nimetlerin karşısında nankörlük değil, bol bol hamd eden kullarından eyle.

Allahım!!! “Ya Hayy, Ya Kayyum! Senin rahmetinle yardım dilerim.Bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayınca kadar bile olsa Nefsime bırakma.

Gözyaşı Allah içinse eğer, mübârek ve mukaddestir. Rahmetinden bir Damla yüreğime düşür
Allahım!!!

Allahım!!!Habib'in ne istemiş ise onu istiyorum, onun yüzü suyu hürmetine bize de ihsan buyur! Zâtına neden sığınmışsa, ben de ondan sana sığınıyorum.

Allahım!!!Yâ Rabb'i! Ümmet-i Muhammed 'i affet. Sen öyle bir Kerim Mabud'sun ki, beni affetmekle Ümmet-i Muhammed 'i affetmek arasında hiçbir fark yok.

Allahım! Verdiğin nimetlerin son bulmasından, verdiğin sağlık ve afiyetin gitmesinden, azabının ansızın gelmesinden ve her türlü gazabından sana sığınırım.

Ey, kara gecede kara karıncanın sesini duyup duasına icabet eden Allahım,Senden gayrısına el açtırma senden gayrısına muhtaç etme,Ya Rabbi..

Allahım !!! Bizi sevdiğin kullar arasına kat ,bizi çok sabreden çok şükreden kullarından eyle .
Allahım! Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan, dilimi yalandan, gözümü hıyanetten temizle.
Seni çok analım.Ömrümüz sevdiğin razı olacağın işlerle geçsin Allahım!!!

Allahım !!!, sana dua edilince kabul ettiğin, bir şey istenince verdiğin, musibet ve sıkıntıların kalkması istenince kaldırdığın ismin hürmetine, senden istiyoruz.

Allahım!!! Bizleri, imtihandan imtihana yorma Rabbim.. Değmeyende oyalama kalplerimizi Allahım..

Allahım!!!Allah'ım! Kâmil imanla aldığın kullarından eyle. Niçin geldiğimizi, nereye gideceğimizi ve âkıbetimizi düşündürdüğün ve bizi hazırladığın kullarından eyle.

Allahım!!!Ululuğun, azametin hakkı için benim günahlarımı, hatalarımı, kusurlarımı affet, yerine sevap yaz. Benim ahlâkımı beğendiğin gibi yap, kötüleri benden at!

Allahım!!! Sayılı nefeslerin tükeneceğine, her şeyin sana döneceğine inanıyor, huzuruna mümin geldik, mümin ölmek istiyoruz. Bu lütfü bizden esirgeme Yarabbi.

Allahım!!! Bana öğrettiğin ilimden beni faydalandır. Faydalanacağım ilmi öğret.ilmimi arttır.

Allahım!!! Kıyamet günü kolaylık, sırat’ta selamet, cennet’inde cemalinde cümlemizi müşerref eyle, bizleri nar-ı cehennem’inden azat eyle yarabbi.

Allahım!!! Bu kur’an’ı elden ele, dilden dile kainata ulaştıran muhterem büyüklerimizi, hocalarımızı,ilim yolunda uğraşan din kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Yarabbi.

Allahım!!! Allahım Cümlemize vicdan genişliği lutfet Kalplerimize inşirah bahşet, bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!

Allahım!!! Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak murad ediyorsan,bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat.

Allahım!!! Hz. Muhammed (sav)in Ahlakını Hz. Ebu Bekir'in (ra) Cömertliğini Hz. Ömer'in (ra) Adaletini Hz. Osman'ın (ra) Hayasını Hz. Ali'nin (ra) İlmini Nasip Eyle Bizlere...

Allahım! İşlediğim tüm günahlarımı bağışla. Ömrümün geriye kalan kısmında beni günah işlemekten muhafaza buyur. Bana razı olacağın tertemiz işler yapmayı nasip eyle.

Allahım!!! kendimi, dinimi, ehlimi, malimi, akrabami ve seninle benim aramda ahiret ve dünyaya müteallik ne varsa cümlesine seni birakiyorum ve sana emanet ediyorum.

Allahım!!! Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi!

Allahım!!! bizi rahmetinin içine al. Eğer dışarıda kalırsak muhalif bir rüzgâr bizi uçurabilir. Fakat sen bizi rahmetinin içine alırsan hıfz-u himayenle, tasarruf-u ilâhiyenle korursun.

Allahım!!! Efendimiz Muhammed ’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver.

Allahım!!! Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Allahım!!! Senden cenneti ve ona ulaştıracak her türlü söz, fiil ve ameli nasip etmeni diliyorum. Cehennemden ve ona götürecek her türlü söz, fiil ve amelden de sana sığınıyorum.

Allahım!!! Sen, sözümü işitiyor, yerimi görüyor, gizli, açık neyim var ise biliyorsun. İşlerimden hiç biri sana gizli değildir. Ben çâresizim, yoksulum. Senden yardım ve eman diliyorum.

Allahım!!! Senden, sıhhat ve afiyet,emanete riayet etmek güzel ahlak,kaderden razı olmak istiyorum. Ey merhamet sahiplerinin en merhametlisi! Merhametin hakkı için, bunları bana ver!

Allahım!!!Seni bileyim, seni yad edeyim, her şeyin senden olduğunu bileyim, bana bunu duyur. Şu yarattığın âlemlerin zerresinin idrakinden acizim. Aciz olduğumu bileyim, asarını göreyim.

Allahım!!! Ne olur beni lütfunla temizle de beni affet, muhafaza et. Senin rızâ dairene aldığın kullarından eyle. Ben senin emirlerinden hoşlanayım, senin emirlerini yapmaktan zevk duyayım ve böylece bu mahlûkundan râzı ol yâ Rabb'i..

Amin