1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Sevgili Peygamberim

Share
    DIŞARDA
    Level completed: 37%,
    Points required for next Level: 255
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 255
    Overall activity: 99,6%
    Overall activity: 99,6%
    Achievements
    özlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    prenses
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    10

new Sevgili Peygamberim

YouTube Video
    ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Sevgili Peygamberim;

Sana mektup yazmaya karar verdim. Kağıdı kalemi elime aldım ve nasıl başlayacağımı düşündüm. Nasıl bir giriş yapsam? Saygıdeğer Peygamberim mi? Alemlere Rahmet olan peygamberim mi? Peygamberlerin sonuncusu olan efendim mi? Diye düşündüm. En güzeli sevgili peygamberim gibi geldi bana. Çünkü sen gerçekten ‘sevgili’sin. Hem benim, hem alemin, hem de Müslümanların sevgilisisin. En önemlisi Rabbimizin Sevgili’sisin.

Rabbim sana habibim dedi. Seni sevdi de alemleri yarattı. Seni sevdi de, bize sevdirdi. Sen O’nun segilisi, bizimse Sevgili Peygamberimizsin. Çok şanslıyız ki seni tanımışız. Yine çok şanslıyız ki sana ümmet olmuşuz.
    Senin yaptıklarını, çektiklerini düşünüyorum Ya Resulallah. İslamiyeti yaymak, anlatmak adına nelere göğüs gerdiğini, sahabelerinle islamı bize ulaştırmak adına ne işkencelere maruz kaldığını düşünüyorum.
    Şimdi bu islam nimeti bizim elimizde. Ama bunun kıymetini bilmiyoruz Ya Resullah. Tam olarak sarılamıyoruz bu kurtuluş ipine. Biz ondan uzaklaştıkça alçalıyoruz, geride kalıyoruz…

Kardeşlerimiz zalimlerin zulmü altında. İnsanlar savaş naraları atan çığırtkanları altında eziliyor. Sana öyle muhtacız ki ‘Sevgili Peygamberim’… Keşke sen yine kutlu doğumlarda çıkıp gelsen. O zaman ki insanları kurtardığın gibi bizi de aydınlığa ulaştırsan. Karanlıklardan çekip çıkarsan…

Birgün ağlıyordun Ya Resulallah. Sahabı Kiram sana.

-“Anamız babamız sana feda olsun Ya nebi, niye ağlıyorsun?” Diye sorduklarında sen:
    -“Kardeşlerimi özledim.” Dedin.
    - “Biz senin kardeşlerin değil miyiz?” dediklerinde…
    -“Siz benim arkadaşlarımsınız. Onlarsa kardeşlerim. Çünkü siz beni gördünüz ve inandınız. Onlarsa bana görmeden inanacaklar. Şaşıdıklarında onlara yol gösterecek kimse olmayacak. Ama sizin yanınızda ben varım. Ben onları çok özledim.” Dedin.

İşte Sevgili Peygamberim, o dediğin devir geldi. Ve bizde seni çok özledik. İnsanlık senin hasretini çekiyor. Kainat senin gidipte düzelttiğin o kutlu günleri arıyor.

Ama ümitliyim. Çünkü biliyorum ki senin getirdiğin dine sımsıkı sarılırsam, sana layık ümmet olursam güzel günler gelir. Ve ben, bunun için çalışacağıma, aydınlık günlerin gelmesi için dua edeceğime söz veriyorum.

SANA SÖZ VERİYORUM YA RESULALLAH!
    Konu özlem tarafından (03.01.18 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.

dar vakitlerdeyim,bir uçurumun kenarında,

çığlığın yara ile buluştuğu yerdeyim,
    tut beni ey hayat tut beni..
    ha düştüm ha düşeceğim...

Sabit Etiketler