3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim Efendim...

Share
    DIŞARDA
    Level completed: 0%,
    Points required for next Level: 0
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 100,0%
    Overall activity: 100,0%
    Achievements
    SiLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EMEKTAR KURUCU

.
    Yer
    ISPARTA
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    10

Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim Efendim...

Anladım, askın ardına düşünce seni... Nisan'ın avuclarımıza bırakıverdigi mujdeyi... Günler seni solukluyor simdi... Firavunların bile bir seyler bekledigi o kapi, sonuna kadar aciliyor simdi. Kalplerin ciceklenme zamani simdi... Ömur defterinden tertemiz bir sayfa acıp, gül kokulu notlar düsme zamanı simdi... Fazlalıkları atma zamanı, topraktan, sudan, cocuklardan, agaclardan ve oructan af dileme zamanı simdi... Bir yetimin gözyaslarinı silme, merhametle beraber kazınan yüreklere merhamet etme zamanı simdi... Duaların göğe çıkma zamanı simdi... Muhammedsiz muhabbette susma zamani simdi... Taşlaşmış yüreklerimizi tasimaktan yorulmuş, dönmeye mecali kalmamış dunyanin aklanma, hafifleme zamani simdi... Dikenlerin bile bir hos, gayri gul kokma zamani simdi... Hira'nin mahzunlugunu uzerinden atma zamani simdi... Affa layik birileri vardir hala yeryuzunde, seni sevenler sayesinde aklaniyor yerkure, onlari bulma zamani simdi...

Anladim: Seni sevmek de zor, yazmak da... Ruyalarima girmedin, gözume rengini vermedin, soluguma karısmadin hala... Kelimelerimi sevgiye batirip cikarıyorum, cümlelerimi sevginle kuruyorum ama sevgimi anlatamiyorum sana... Hirkanı, sakalıni korudugum kadar sahip çıkamiyorum manevi mirasına... Adini aramıyorum günun hastalı
    klarina ait kirlilikte kıyına vardıgımda... Tanımlamaya elverissiz bir yolculuga ciksam, icimin nadasli tarlalarinda, yuregim filtreden gecebilse Ramazan'da, elimden tutsa rahmet melekleri, her gün bir hücrem arınsa. Iman sancisinı bir nebze olsun hissedebilsem yuregimde..."Özlenenle" özleyenin bitimsiz vuslati biter mi? Yasamin anlami canlanir mi? Kalbin gün dönümu baslar mi?
    "La" ile yıkıp, "illallah" ile insa etsen yepyeni bir hayatı. Ya da senin rolunu oynasak hic olmazsa, toplasak sokaklardan Ebu Zer'leri, uzatsak ellerimizi cagin yetimlerine, zedelerine... Gunes gibi yalniz guvercinlerin degil, sirtlanlarin uzerine de dogsak. Yarasalar bile yok edemese isigimizi... Senede bir gun girer miydin ruyalarimiza?

Sana ne dost, ne yar, ne sirdas diyecegim...

Sana hem dost, hem yar, hem sirdas diyecegim...

Anladim: Bir gun kokladigim gul kokusu sonuncusu olacak. Para icin hayatini harcayanlar, karsiliginda daha kiymetli bir sey alamayacak. Mezar tasi onunde kırılan hayal, hayalden sayilmayacak. Ben kendime aglarken Uhud da bize aglayacak. Milyonlarca yurek, milyonlarca koku, milyonlarca heyecan, milyonlarca yasanmislik... gibi herkes soguk ve dar rakamlarin icine sikisabilir bir hal olacak. Nice kaprisler, hirslar nefretleri gozkapaklarinin gerisinde siralanacak, odünc alinan renkler, gülüsler iade edilecek. Borc alinan bakislar verilecek. Bin birlik bire inecek, cokluk teklesecek. Tum insanlar ayni safta dizilecek. Baskalarini kalbinde yasatacagini soyleyenlerin bu kalpleri sessizlesecek...

Anladim: Hiclikten geldik, her seye ugradik. Sadece her seyin alnina bir "Nicin?" sorusunu yapistirmak icin. Yokken niye var edilmisiz, her sey bir hicken neden her sey olmus? Anladim: tatli bal bize zehirli bir sinegin eliyle yedirilir. Ipek, elsiz bir sinegin eliyle giydirilir. Elektronlar firil firil donerler yorungelerinde. Anladim: kir ve cop yeryuzune insanla gelir. Buyuyunce doktor olmak isteyen cocuklar, buyuyunce cellat olur. Miras icin babalarini, kalpleri icin sevdiklerini, ilkeleri icin kendilerini oldurur. Anladim: kotu bakan, Yusuf'u cirkin gorur ve iskemlenin ayagina vurmak kiymetlenir. Karanligi sevenler isiga hasetlenir. Vahsi hayvanlar hic olmasa vahsiligini bilir. Anladim...

Anladim: Dayatmadan baska dil bilmeyen soguk bakislarin onunde Ammar'in (r.a.) kirgin yureginden degil, catlamis dudagindan iceriksiz bir reddiye cikmisti. Sonra icinde bir deprem yasayan Ammar (r.a.)'in Efendimize kosusu... ve Efendimizin Ammar (r.a.)'in yuregine biraktigi o mustu: "Yuregini dinle, duy sesini bak ne diyor?" Peki benim kalbim kimi soyluyordu. Kalbimin efendileri cesetlerimizin uzerinde piramitler insa ediyordu. Yuregimiz sahipsiz kaldikca, sahiplerimiz daha cok cefa ediyordu. Agizlarimiz acilip, dislerimiz, goz kapaklarimiz kaldirilip gozlerimize bakiliyordu. Biz sukrediyorduk, burnumuza kanca takip sokaklarda gezdirmiyorlardi. Sahi gezdirmiyorlar miydi?

Anladim: Pencereleri acilarak havalandirilmayan bir ev, agir agir orumcekleri karsiliyor. Kapagi acilmayan kup yosunlara kucak aciyor... Senin hicret ettigin kalp duruyor. Colde baliklar yuzerken, Bogaz'da kelimeler kuruyor. Ay'i koparilmis gok gibi, asili bir omuz gibi yerin hala duruyor. Avucu veren istememizi istemis. Kalpler seni istiyor. "Sevgili, en sevgili, ey sevgili seni bekleyemedim ben. Uzatma dunya surgunumu." diyen bir dil ver bana... "Seni cagiracak bir ses ver bana" diyor...

Anladim: Kolay anlatiliyor 63 yil, kolay yaziliyor, kolay yasanmiyor oysa... Demek ki yanimizdasin, helak olmadik hala... Minicik govdesiyle, Kaf dagini tasiyor, toz kanatli kelebek... Ve biz cagin modern Ebu Cehillerinden daha cok uzuyoruz seni... Kimimiz Zuleyha'ya yenik, kimimiz saraya... Ne sabir kaldi Eyup'ten, ne Lokman'dan ogut... Zulum bas taci... Sen parladikca biz karariyoruz... Ama yine de anlat! Ellerimizi baglayacak miyiz yoksa iki yana mi sallayacagiz? Herkes goz ucuyla birbirine bakiyor, onumuzdekiler saskin, yanimizdakiler de... Bu durumda eller havaya mi kaldirilmali "affet" mi demeli, anlat...

Anladim: Dunyanin gunes sisteminin diger hayatsiz, nesesiz gezegenlerinden farki Sen... Dokundugu her seyi merhametiyle altina ceviren Sen... Sozlerini sevgi ipligiyle tegelleyen Sen... Nisanin canlilik, kainatin yaratilis sebebi Sen... Askin, vefanin sembolu Sen... Meneksenin mor kalbine giren Sen... Firavun ruhluya, Nemrut kafalıya bile dua eden Sen..." Ballar balini buldum, kovanim yagma olsun" dedirten Sen... Tufan bulutlariyla aramizdaki tek set Sen... Aydan once dogan ay Sen... Colde acan bir gul Sen, rengi solmaz, kokusu tukenmez bir gul... Bizi bu caga karsi dik tutacak olan Senin kokun. Yel essin Ya Rasulallah... Kokun gelsin... Anlayana...

Sevda sahilinde uzunca bir yol yurudum...
    Uzadi yollar, vuslat hep uzadı...
    Golgeler sarp daglar oldu onumde...
    Ayagima sevgilerden, taslar gelip yurudu...
    Ben yurumeyi hic bilemezdim,
    Sen onumde, hep onumde yurumeseydin...

DIŞARDA
    Level completed: 68%,
    Points required for next Level: 128
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 128
    Overall activity: 0%
    Overall activity: 0%
    Achievements
    özlem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    prenses
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Cevap: Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim Efendim...

Amiinn Amiinn inşallah 🤲 Allah razı olsun çok etkileyici , ellerine ve yüreğine sağlık

dar vakitlerdeyim,bir uçurumun kenarında,

çığlığın yara ile buluştuğu yerdeyim,
    tut beni ey hayat tut beni..
    ha düştüm ha düşeceğim...

DIŞARDA
    Level completed: 0%,
    Points required for next Level: 0
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99,9%
    Overall activity: 99,9%
    Achievements
    MaHiR 01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Co Admin
    Yer
    Bir Boğaz yedi tepe
    Post Thanks / Like
    Tecrübe Puanı
    10

Standart Cevap: Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim Efendim...

seve seve okudum. kutlarım. selam size
    Ben cemiyetin îman selâmeti yolunda dünyamı da âhiretimi de feda ettim. Gözümde ne Cennet sevdası var, ne Cehennem korkusu. Cemiyetin, yirmibeş milyon Türk cemiyetinin imanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun. Kur'ânımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa Cenneti de istemem; orası da bana zindan olur. Milletimizin îmanını selâmette görürsem, Cehennemin alevleri içinde yanmağa razıyım: Çünki; vücudum yanarken, gönlüm gül-gülistan olur.
    13.Asrın Müceddidi
    BEDİÜZZAMAN SAİD-İ NURSİ